Rubriky:

Cyklistika

Čeští bikeři skončili na mistrovství Evropy ve štafetě čtvrtí

5. května 2016 18:35 - Čeští bikeři skončili na mistrovství Evropy ve štafetě čtvrtí 5.5.2016 19:10 ČTK SES 3 Text Sport;cyklistika;horská;Evropa;štaf

Čeští bikeři zahájili mistrovství Evropy v cross country ve švédském Huskvarně čtvrtým místem ve štafetě. Čtveřice Jan Vastl, Richard Holec, Jitka Škarnitzlová a Ondřej Cink dojela do cíle za Švýcary, Francouzi a Němci. Na vítěze ztratila přes dvě minuty, od bronzu dělilo českou štafetu 54 sekund.

 

Foto: Ivana Roháčková

Loni na evropském šampionátu v Itálii získali reprezentanti už počtvrté bronz, který je nejlepším českým výsledkem ve štafetě. Tentokrát v české sestavě chyběl na rozdíl od loňska olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, který ve Švédsku nestartuje. Původně nominovanou Janu Czeczinkarovou v předvečer závodu nahradila v týmu Škarnitzlová.

Švýcaři jeli ve složení Marcel Guerrini, Vital Albin, Jolanda Neffová, Lars Forster a vylepšili druhé místo z loňska, kdy nestačili na Němce. Třiadvacetiletá Neffová rozšířila svou sbírku úspěchů o čtvrté evropské zlato. V minulých letech dvojnásobná vítězka Světového poháru vyhrála na ME závody juniorek, do 23 let i elitní kategorii žen, v níž bude titul v neděli obhajovat.

Mistrovství Evropy v cross country horských kol v Huskvarně (Švédsko):
Štafeta:
1. Švýcarsko (Guerrini, Albin, Neffová, Foster) 55:36
2. Francie (Koretzky, Zingle, Ferrandová-Prévotová, Sarrou) -1:09
3. Německo (Egger, Schehl, Spitzová, Zwiehoff) -1:15
4. ČR (Vastl, Holec, Škarnitzlová, Cink) -2:09
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika