Rubriky:

Cyklistika

Na Tour de France budou kontroly skrytých motorů i během závodu

1. července 2016 20:24 - Paříž

Na nadcházející Tour de France se podle šéfa Mezinárodní cyklistické unie UCI Briana Cooksona bude přísně hlídat technologický doping. Mají k tomu pomoci termokamery či testy pomocí magnetického odporu. Jezdci, kteří budou podezřelí z ukrývání motorku v kole, mohou být zastaveni i během závodu.

"Můžeme dělat testy před startem, v cíli, ale i během závodu. Nebudou se zkoumat pouze kola, s kterými jezdci nastoupí, ale i ta na doprovodných autech či v týmových kamiónech," řekl Cookson.

"Nebudeme zkoumat každý den každé kolo. Ale testů bude i tak hodně, pravděpodobně přes tři tisíce. Loni to bylo dvacet až třicet," dodal Cookson.

O takzvaném technologickém dopingu v cyklistice se spekuluje již několik let. První přistiženou závodnicí byla v lednu belgická cyklokrosařka Femke van den Driesscheová, u níž byl na mistrovství světa v kategorii jezdkyň do 23 let objeven motorový pohon v rámu jednoho z kol.

Závodnice se po propuknutí sledované kauzy bránila, že inkriminované kolo nebylo její a na závodišti se ocitlo omylem, nakonec však ukončila kariéru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.