Rubriky:

Cyklistika

Contador odstoupil z Tour! Kreuziger se definitivně stal lídrem týmu Tinkoff

10. července 2016 14:30 - Vielha Val d'Aran/Praha

I kvůli dvěma pádům v úvodním týdnu na letošní Tour de France se trápil, dnes v průběhu deváté etapy pak španělský cyklista Alberto Contador ze slavného závodu odstoupil. Dvojnásobný vítěz Tour vzdal zhruba sto kilometrů před dojezdem do Andorra Arcalis, dnešního cíle etapy.

 

Jean-paul Pelissier, Reuters

Ztráta třiatřicetiletého Contadora na aktuálního lídra závodu Froomea činila před dnešním startem tři minuty a dvanáct vteřin. Průběžně dvacátý Španěl se navíc v neděli ráno probudil s horečkou a během dnešní etapy se na trati trápil. Zhruba sto kilometrů před cílem pak usedl do doprovodného vozu a na Tour tak již pokračovat nebude.

Novým lídrem stáje Tinkoff se tak definitivně stal Čech Roman Kreuziger. Ten se po sobotní etapě posunul už na dvanácté místo, Froome na něj má náskok 34 vteřin.

škv, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.