Živě

Spor na Tour de France! Kittel zpochybňuje Cavendishovo vítězství

17. července 2016 10:24 - Villars-les-Dombes

Závěr 14. etapy Tour de France patřil spurtérům, v cíli pak byl opět nejšťastnější Mark Cavendish, který se dočkal čtvrtého etapového vítězství v letošním ročníku Tour. Dohromady už na slavném francouzském závodě vyhrál 30. etapu a opět se přiblížil rekordu Eddyho Merckxe, který se radoval 34krát. Průběh dojezdu se však nelíbil Marcelu Kittelovi, podle něhož zvítězil britský jezdec proti pravidlům.

 

Juan Medina, Reuters

„Když se podíváte na značení na silnici, je jasné, že vyrazil zpoza mě a zatočil doprava. Musel jsem brzdit a uhnout, abych předešel pádu," stěžoval si po závodě německý jezdec ze stáje Etixx - Quick-Step.

Na Twitteru pak uvedl: „Dobrá práce před cílem, kluci. Byli jsme tam ve správní moment. V závěru jsem musel být rád za páté místo a za to, že jsem nenaboural."

Cavendish měl na celou situaci jiný názor. „Pronásledoval jsem Kittela a držel se ho. Viděl jsem, že Quick-Step vyrazil dost brzo a věděl, že by Kittel zůstal osamocený," vysvětloval rodák z ostrova Man.

„(Kittel) trochu přidal, ale už jsem se dostával před něj. Myslím, že byl akorát frustrovaný," dodal vítěz 14. etapy. Po Kittelových protestech se chvíli vyčkávalo s oficiálním potvrzením Cavendishova triumfu, nakonec však Brit mohl pokračovat v oslavách.

dh, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.