Spor na Tour de France! Kittel zpochybňuje Cavendishovo vítězství

17. července 2016 10:24 - Villars-les-Dombes

Závěr 14. etapy Tour de France patřil spurtérům, v cíli pak byl opět nejšťastnější Mark Cavendish, který se dočkal čtvrtého etapového vítězství v letošním ročníku Tour. Dohromady už na slavném francouzském závodě vyhrál 30. etapu a opět se přiblížil rekordu Eddyho Merckxe, který se radoval 34krát. Průběh dojezdu se však nelíbil Marcelu Kittelovi, podle něhož zvítězil britský jezdec proti pravidlům.

 

Juan Medina, Reuters

„Když se podíváte na značení na silnici, je jasné, že vyrazil zpoza mě a zatočil doprava. Musel jsem brzdit a uhnout, abych předešel pádu," stěžoval si po závodě německý jezdec ze stáje Etixx - Quick-Step.

Na Twitteru pak uvedl: „Dobrá práce před cílem, kluci. Byli jsme tam ve správní moment. V závěru jsem musel být rád za páté místo a za to, že jsem nenaboural."

Cavendish měl na celou situaci jiný názor. „Pronásledoval jsem Kittela a držel se ho. Viděl jsem, že Quick-Step vyrazil dost brzo a věděl, že by Kittel zůstal osamocený," vysvětloval rodák z ostrova Man.

„(Kittel) trochu přidal, ale už jsem se dostával před něj. Myslím, že byl akorát frustrovaný," dodal vítěz 14. etapy. Po Kittelových protestech se chvíli vyčkávalo s oficiálním potvrzením Cavendishova triumfu, nakonec však Brit mohl pokračovat v oslavách.

dh, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: