Rubriky:

Cyklistika

Hrůzostrašný pád v závěru cyklistického závodu. Neuvěříte, jak k němu došlo

18. července 2016 21:22 - Čching-chaj

Hrůzná scéna, z níž běhá mráz po zádech, se odehrála v neděli na cyklistickém závodě Kolem jezera Čching-chaj v Číně. Jeden z diváků vstoupil v závěru první etapy do silnice zrovna ve chvíli, kdy se k němu řítil celý peloton. Následoval hromadný pád, při němž vedle viníka utrpělo zranění i šest jezdců.

Reuters

Od muže v bílém triku to bylo naprosto pošetilé rozhodnutí. Křižovatku přecházel právě v momentě, kdy se na něj valil balík cyklistů jedoucích ve velké rychlosti.

Chodec se po pár metrech střetl se závodníky, kteří se přibližně dva kilometry před cílem pomalu chystali na závěrečný spurt. Následovala děsivá srážka, které neměli cyklisté šanci zabránit. Na zemi jich skončilo zhruba dvacet, z nichž šest bylo zraněno těžce.

Chodec byl údajně zadržen policií, která celý incident nyní vyšetřuje. "Procházet před balíkem dva kilometry před cílem, kdy peloton letí rychlostí 75 km/h, není dobrý nápad. Jeden z nejhorších pádů, jaký jsem kdy viděl," napsal na twitter australský cyklista Nathan Elliott.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.