Kreuziger chválil hozené kolo. Ve spurtu byl pozdě

19. července 2016 09:30 - Bern

Osm sekund za elitní desítkou zůstal před dnem volna na Tour de France český cyklista Roman Kreuziger. Když se při včerejší šestnácté etapě v ulicích Bernu peloton roztrhl, byl borec týmu Tinkoff na správném místě a udržel se elitních jezdců.

 

facebook Romana Kreuzigera

„Byla to velice rychlá etapa. Dokonce nejrychlejší z dosavadního průběhu Tour. Měli jsme průměr přes sedmačtyřicet kilometrů v hodině, takže jsme celý den drželi neuvěřitelný rytmus. Nic jsem neztratil, což je fajn. Jen mě mrzí, že jsem v závěru nebyl více vpředu, abych pomohl Saganovi. Mohl vyhrát jednodušeji," rekapituloval 209 kilometrů Kreuziger.

„Hned v úvodu odjeli dva závodníci, pak odskočili ještě čtyři další, které se podařilo hlavnímu poli sjet, ale kluci vpředu odolávali. I proto, že jedním z dvojice byl Tony Martin, který je výborný časovkář. Od stého kilometru na špici skvěle tahali naši kluci Bodnar a Tosato," připomínal Kreuziger černou práci domestiků.

Pro týmového kolegu a vítěze dne Sagana měl jen slova chvály. „Udělal neuvěřitelný závod a skvěle hodil kolo do cíle. Klobouk dolů, jak závěr zvládl, i když byl osamocený. Já zůstal trošku vzadu, musel jsem se na poslední chvíli prodrat vpřed, utratil jsem spoustu energie a stejně jsem tam byl pozdě," litoval Kreuziger, za kterým před dnešním dnem volna dorazila rodina.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: