Rubriky:

Cyklistika

Živě

Favorit olympijské časovky Dumoulin si na Tour zlomil ruku

23. července 2016 17:24 - Amsterodam

Favorit olympijské časovky Nizozemec Tom Dumoulin si při pádu v páteční etapě Tour de France zlomil vřetení kost a jeho start v Riu je vážně ohrožen. Podle lékaře Dumoulinovy stáje Giant vyžaduje takové zranění rekonvalescenci až měsíc a půl. Časovka v Riu je na programu 10. srpna.

 

Jean-Paul Pelissier, Reuters

"Po návratu domů vyhledám nejlepší specialisty a uvidím, co bude možné. Pořád doufám, že olympiádu stihnu," řekl pětadvacetiletý cyklista poté, co v slzách odstoupil v 19. etapě. Na Tour vyhrál devátou etapu a časovku v třináctý den závodu, v horské časovce ve čtvrtek skončil druhý za Britem Chrisem Froomem.

"Je to čistá zlomenina vřetenní kosti. Nic dalšího naštěstí zlomeného nemá. Až se vrátí do Nizozemska, podstoupí další testy a uvidíme, jestli bude nutná operace," doplnil lékař Giantu Stephan Jacolino.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.