Rubriky:

Cyklistika

Dvojnásobný mistr světa v bikrosu Willoughby je částečně ochrnutý

23. září 2016 11:47 - San Diego

Dvojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský medailista v bikrosu Sam Willoughby utrpěl vážné zranění, po němž je od hrudi dolů ochrnutý. Australský cyklista upadl v tréninku 10. září a se zlomenými obratli se podrobil operaci. Hvězdu BMX čeká dlouhá rehabilitace.

 

Profimedia.cz

Pětadvacetiletý Willoughby měl nehodu na své domovské dráze v Chula Vista u amerického San Diega, kde žije. Při pádu si zlomil šestý a sedmý krční obratel, které tlačily na míchu. Musel se proto podrobit operaci, při níž mu byl šestý obratel vyměněn za náhradu z titanu a pátý a sedmý obratel spojeny destičkou a čtyřmi šrouby.

"V současné době se Sam nehýbe od pasu dolů, ale dokáže používat paže a pomalu získává určitý cit v nohou," uvedla Willoughbyho rodina v tiskovém prohlášení federace Cycling Australia. "Naštěstí byla operace úspěšná natolik, že ho zbavila tlaku na míchu a další zákrok nebyl nutný. Samovým dalším krokem bude zahájit dlouhou cestu k uzdravení v rehabilitačním centru."

Willoughby má ve sbírce zlaté medaile z mistrovství světa 2012 a 2014. Na olympijských hrách v Londýně dojel druhý, před měsícem v Riu de Janeiro byl šestý. Stříbro v Brazílii získala jeho americká snoubenka Alise Postová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika