Vedro, chybějí diváci! stěžují si cyklisté na MS v Kataru

10. října 2016 15:05 - Dauhá

I když mistrovství světa v silniční cyklistice v Dauhá začalo teprve v neděli, už nyní se zdá, že Katar nebyl pro tento typ akce ideální volbou. Po úvodní týmové časovce si řada závodníků a především závodnic stěžovala na nesnesitelné vedro i nedostatečně zajištěnou zdravotnickou péči. Šampionát probíhá navíc za naprostého nezájmu místních obyvatel bez divácké kulisy.

 

Ibrahem Alomari, Reuters

"Tohle UCI nedomyslela, nedává to žádný smysl. V tomhle vedru se vůbec nedá závodit! Je to tu jako v sauně," rozčilovala se nizozemská jezdkyně Roxane Knetemannová poté, co její krajanka Anouska Kosterová narazila během časovky do zábran a utrpěla ošklivé zranění v obličeji.

"Bolely z toho i plíce. Po 20 minutách jsme byly úplně uvařené," komentovala závod další Nizozemka Chantal Blaaková, jež nakonec se svým týmem Boels Dolmans slavila prvenství.

Velkou nevoli vzbudil fakt, že zatímco ženy závodily téměř v 40 stupních Celsia, během mužského závodu byla teplota již výrazně nižší (přesto stále vysoká). Selhala i zdravotnická péče - na některých místech musely cyklistky čekat na ošetření i 20 minut.

Pokud budou vysoké teploty panovat v katarské metropoli i nadále, je UCI, která přesunula mistrovství až na říjen a před šampionátem vydala brožuru s názvem Poraž vedro, připravena výrazně zkrátit silniční závody. Muži by například místo plánovaných 257 kilometrů jeli pouze 106 km.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.