Rubriky:

Cyklistika

Dráhový cyklista Bábek je mistrem Evropy v keirinu

23. října 2016 16:12 - Paříž

Dráhový cyklista Tomáš Bábek vyhrál na mistrovství Evropy v Paříži keirin a navázal na loňské zlato Pavla Kelemena v téže disciplíně. Pro českou dráhovou cyklistiku je to čtvrtý evropský titul od premiérového šampionátu před šesti lety. Robin Wagner dojel v malém finále druhý a celkově obsadil osmé místo. Co do počtu medailí byl letošní šampionát nejúspěšnější v historii.

 

Profimedia.cz

Bábek už v Paříži získal bronz na kilometru s pevným startem, stejnou medaili vybojoval i Jiří Hochmann ve vyřazovacím závodu. Naopak Martin Bláha s Vojtěchem Hačeckým v závěrečném bodovacím závodu dvojic na cenný kov nedosáhli a skončili desátí.

Bábek označil dnešní zlato za životní úspěch. "Už na startu jsem věřil, že bych mohl na medaili dosáhnout. Od rána jsem byl pozitivně naladěný, nechyběla mi zdravá sebedůvěra. K ní mi dopomohlo třetí místo v závodě na jeden kilometr. Podařilo se mi dobře načasovat formu," řekl ČTK Bábek.

Devětadvacetiletý závodník Dukly Brno byl dnes nejrychlejší v rozjížďce i v semifinále. Ve finále si vylosoval zadní pozici a výhodu maximálně využil. Nedlouho po odstoupení vodiče se dostal do čela a vedení udržel před dotírajícím Ukrajincem Andrijem Vynokurovem až do cíle.

Bábek před osmi lety vybojoval bronz na kilometru na ME do 23 let a v témže roce se jako člen družstva v týmovém sprintu zúčastnil olympijských her v Pekingu. O tři roky později málem přišel o život, když byl po srážce s automobilem tři dny v kómatu.

"Bylo to pro mě velmi těžké období. Jsem rád, že jsem se na dráhu vrátil. Věřil jsem stále v to, že bych mohl dosáhnout ještě na další úspěch. Měl jsem velkou motivaci. Vyplatilo se mi to," dodal Bábek, jenž na loňském ME obsadil při triumfu oddílového kolegy Kelemena v keirinu šesté místo.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Paříži:
Muži:
Keirin:
1. Bábek (ČR)
2. Vynokurov (Ukr.)
3. Conord (Fr.)
...
8. Wagner (ČR).
Bodovací závod dvojic:
1. Mora, Torres (Šp.) 51
2. Kneisky, Thomas (Fr.) 45
3. De Ketele, De Pauw (Belg.) 44
...
10. Bláha, V. Hačecký (ČR) 4
Ženy:
Sprint - finále:
Krupeckaiteová (Lit.) - Vojnovová (Rus.) 2:0 (11,557, 11,595)
o 3. místo: Calvová (Šp.) - Degrendeleová (Belg.) 2:0 (11,497, 11,219)
Bodovací závod dvojic:
1. D'Hooreová, Kopecká (Belg.) 36
2. Kayová, Nelsonová (Brit.) 26
3. Kesslerová, Wildová (Niz.) 22
...
9. L. Hochmann, Machačová (ČR) 4
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika