Rubriky:

Cyklistika

Další cyklistická tragédie. Mladý Američan nepřežil pád

29. dubna 2017 17:35 - Tucson

Týden po tragickém úmrtí někdejšího vítěze Gira d'Italia Michele Scarponiho přišla cyklistika o nadějného mladíka. Jednadvacetiletý Američan Chad Young z třetidivizní stáje Axeon Hagens Berman zemřel na následky zranění hlavy, která utrpěl při pádu v etapovém závodu Tour of the Gila v Novém Mexiku.

 

Twitter

"Ztratili jsme přítele, kolegu a člena rodiny. Slova nemohou vyjádřit mou bolest," řekl manažer týmu Axel Merckx, syn pětinásobného vítěze Tour de France Eddyho Merckxe.

Scarponi přišel o život minulý týden poté, co ho při tréninku v rodné Itálii srazilo na křižovatce auto. Sedmatřicetiletý jezdec stáje Astana podlehl zraněním ještě před převozem do nemocnice.

ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.