Rubriky:

Cyklistika

Strach o život! Hvězdy Gira se bouří proti soutěži o nejrychlejšího sjezdaře

2. května 2017 16:44 - Milán

Být nejrychlejším sjezdařem slavného Gira? Cyklisté z toho nejsou zrovna nadšení, vědí, že v nebezpečných sjezdech může jít o život. Pořadatelé slavného Gira d'Italia přesto připravili pro jubilejní 100. ročník závodu novinku v podobě soutěže o nejrychlejšího sjezdaře. Cyklisté ji přijali s rozpaky i proto, že v roce 2011 právě na Giru po pádu ve třetí etapě přišel o život Belgičan Wouter Weylandt.

 

Cristian Ballarini, ČTK/AP

"Vážně? Jestli to tak je, měli byste se stydět. Nemáte už takhle dost pádů? Evidentně vám jde jenom o senzaci," napsal na twitteru jeho krajan Jasper Stuyven, který se chystá na start na Giru v barvách týmu Trek-Segafredo.

"Doufám, že je to vtip. Co bezpečnost?" reagoval podobně Nizozemec Wout Poels ze Sky. "Není to tak dlouho, co jsme ztratili po pádu ve sjezdu našeho kamaráda a kolegu Woutera Weylandta. Má se to opakovat? Ne!!!" napsal na twitteru německý cyklista Marcus Burghardt, kolega českého účastníka Gira Jana Bárty z týmu Bora.

Cyklisté mají v deseti různých etapách na deseti úsecích včetně sjezdu ze Stelvia bojovat o prémii 500 eur (13 500 korun). Navíc budou za sjezdy dostávat body do celkového hodnocení, jehož vítěz obdrží 5000 eur, druhý v pořadí 3000 a třetí 2000.

Jubilejní Giro začne v pátek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika