Časovku na Dauphiné ovládl famózním způsobem Porte, lídrem zůstal De Gendt

Bourgoin-Jallieu/Praha

Australský cyklista Richie Porte vyhrál na Critérium du Dauphiné středeční individuální časovku a probojoval se do čela průběžného pořadí. Jezdec stáje BMC jako jediný zvládl trať v délce 23,5 km v rychlostním průměru přes 50 km/h a v pořadí druhého Tonyho Martina porazil na cílové pásce o dvanáct sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Critérium du Dauphiné - 4. etapaVideo: sntv

Průběžné vedení v závodu, který je tradičním testem účastníků červencové Tour de France, udržel Belgičan Thomas De Gendt, který v souboji s chronometrem zaostal za Portem o 42 sekund. Porteho středeční triumf katapultoval v celkovém pořadí z 30. místa na druhou pozici, od níž jej dělí 27 vteřin. Třetí Alejandro Valverde ztrácí na čelo 51 sekund.

Roman Kreuziger ve středu obsadil 48. místo s bezmála dvouminutovou ztrátou a celkově je 34. s mankem 2:24 min. Petr Vakoč byl proti Portemu pomalejší téměř o tři a půl minuty a jeho ztráta v celkovém pořadí přesáhla na 153. místě dvacet minut.

Ve čtvrtek čeká jezdce pátá etapa v délce 175,5 km, která závodníky provede vinicemi kraje Beaujolais. Od pátku pak budou mít hlavní slovo vrchaři, po třech horských etapách závod vyvrcholí v neděli v Plateau de Solaison. Bonbónkem je sobotní královská etapa, při níž peloton čeká výjezd do známého lyžařského střediska Alpe d'Huez.

Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 4. etapa (časovka 23,5 km)
1. Porte (Austr./BMC)28:07