Čvrtou etapu Kolem Švýcarska vyhrál Warbasse, celkově vede Caruso

Villars-sur-Ollon

Vítězem čtvrté etapy závodu Kolem Švýcarska se stal americký cyklista Larry Warbasse, který si dojel pro první vítězství v profesionální kariéře. Šestadvacetiletý jezdec po celodenním úniku rovněž zajistil premiérový triumf ve WorldTour pro irský kontinentální tým Aqua Blue, který startuje v závodě na divokou kartu.

Nový lídr celkového pořadí závodu Kolem Švýcarska Ital Damiano Caruso z týmu BMC Racing si užíval polibků sličných hostesek.

Warbasse vydržel nejdéle ze skupiny uprchlíků, která ujela hned v úvodu etapy. Cílem projel o 40 sekund před Italem Damianem Carusem, jenž se dostal do čela průběžného pořadí. Ze žlutého trikotu vysvlékl po jednom dnu Australana Michaela Matthewse. V čele má náskok 15 sekund před Nizozemcem Stevenem Kruijswijkem, který dojel hned za ním na třetím místě.

Hlavní favorité v první těžší etapě v popředí chyběli. Loňský vítěz závodu Miguel Ángel López z Kolumbie dojel osmý a trojnásobný šampión Rui Costa z Portugalska desátý. Oba nabrali více než minutové manko.

Nejlepší z českých cyklistů byl dnes Ondřej Cink na 29. místě se ztrátou čtyři a půl minuty. "Najelo se do hor a konečně jsem měl super nohy! Bohužel máš lídr Ion (Izagirre) měl dnes špatný den a já musel zůstat po jeho boku a dotáhnout ho cíle," uvedl na facebooku bývalý biker Cink.

Celkově je nejvýš Jan Hirt na 32. příčce, za Carusem zaostává o více než sedm minut.