Hirt byl v sedmé etapě Kolem Švýcarska šestý, vede Špilak

Sölden

Český cyklista Jan Hirt obsadil v sedmé etapě Kolem Švýcarska šesté místo. Do cíle v rekordní výšce 2780 metrů dojel jako první Simon Špilak ze Slovinska a posunul se do čela průběžného pořadí. Stal se už šestým lídrem závodu.

Ilustrační snímek.

Špilak dnes ve stoupání na ledovec Tiefenbach porazil Iona Izagirreho ze Španělska a Josepha Dombrowského z USA. Do žlutého trikotu se převlékl s náskokem 52 sekund na Itala Damiana Carusa, třetí Nizozemec Steven Kruijswijk ztrácí minutu a pět vteřin. Závod skončí v neděli.

Nejlepší z českých cyklistů v průběžné klasifikaci je po dnešním jednadvacátém místě Ondřej Cink, který na 19. příčce ztrácí na Špilaka téměř 16 minut. Dvanáctému jezdci letošního Gira d'Italia Hirtovi patří 24. pozice, zatímco Jan Bárta se Zdeňkem Štybarem jsou na 67., respektive 72. místě.