UCI zrušila penalizaci Uránovi i Bennettovi na Tour de France

14. července 2017 12:56 - Saint-Girons

Cyklisté Rigoberto Urán i George Bennett mají zrušenou dvacetisekundovou penalizaci, kterou jim původně po čtvrteční etapě Tour de France udělila jury závodu. Rozhodnutí dnes zvrátila mezinárodní federace UCI. Oba jezdci byli potrestáni za občerstvení mimo povolenou zónu.

 

Benoit Tessier, Reuters

Cyklisté během pyrenejské 12. etapy mohli ve čtvrtek přijímat bidony či občerstvení maximálně do zóny deset kilometrů před cílem v Peyragudes. Novozélanďan Bennett se podle rozhodčích provinil zhruba 6,5 km před cílem, Kolumbijec Urán ještě o kilometr a půl dále.

Podle videozáznamů však stejné pravidlo porušil také domácí jezdec Romain Bardet, jenž později etapu vyhrál. Ten však penalizován nebyl, což vzbudilo kontroverzní reakce.

Dnes do případu zasáhla UCI. Své rozhodnutí zdůvodnila vysvětlením, že kvůli dopravní zácpě nemohly týmy své jezdce zásobit dříve. "Vzhledem ke specifickým okolnostem, které zablokovaly vozidla, se k nim nestihli dostat před posledním stoupáním," uvedli představitelé UCI.

Po zrušení 20 přidaných sekund se Urán na čtvrtém místě průběžného pořadí přiblížil vedoucímu Italovi Fabiu Aruovi na 35 vteřin, Bennett zůstal devátý s odstupem čtyř minut.

Dnešní 13. etapa vede opět Pyrenejemi ze Saint-Girons do Foix a měří 101 km.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: