Sagan po druhém místě v 3. etapě opět vede závod Kolem Polska

Szczyrk

Slovenský cyklista Peter Sagan se ve třetí etapě závodu Kolem Polska vrátil do čela průběžného pořadí. V závěrečném prudkém stoupání do cíle v Szczyrku vybojoval dvojnásobný mistr světa druhé místo za Belgičanem Dylanem Teunsem. Díky časové bonifikaci vede Sagan, který vyhrál úvodní etapu, o šest sekund právě před Teunsem.

Peter Sagan při triumfu ve třetí etapě Tour de France.

Ze žlutého trikotu slovenský jezdec vysvlékl Dannyho van Poppela. Nizozemský sprinter dnes podle očekávání nestačil a dojel se ztrátou 16 minut na vítěze.

Nejlepší z českých cyklistů Jan Hirt dokončil 161 kilometrů dlouhou trasu na 23. místě s mankem 50 sekund na Teunse. Stejná příčka mu patří i celkově se ztrátou 1:06 minuty.

V úterý čeká peloton nejdelší etapa závodu WorldTour ze Zawiercie do Zabrze, která měří 238 km.