Ewan vyhrál etapu závodu Kolem Polska, celkově dál vede Sagan

Zabrze

Cyklistický závod Kolem Polska (WorldTour) - 4. etapa (238 km): 1. Ewan (Aust./Orica) 5:38:49, 2. D. van Poppel (Niz./Sky), 3. Sagan (SR/Bora), ...57. Vakoč (ČR/Quick-Step), 65. Hirt, 75. Schlegel, 107. Sisr (vš. ČR/CCC) stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Sagan 15:41:47, 2. Teuns (Belg./BMC) -10, 3. Majka (Pol./Bora) -16, ...23. Hirt -1:10, 34. Vakoč -2:48, 55. Schlegel -6:04, 95. Sisr -14:33.

Slovenský cyklista Peter Sagan dál vede závod Kolem Polska

Zabrze (Polsko) 1. srpna (ČTK) - Australský cyklista Caleb Ewan vyhrál závěrečný spurt čtvrté etapy závodu Kolem Polska a překazil Peterovi Saganovi útok na druhý etapový vavřín. Slovenský mistr světa ale i tak udržel vedení v průběžném pořadí podniku série WorldTour.

Za Ewanem si v cílové rovince 238 km dlouhé etapy z Zawiercie do Zabrze dospurtoval pro druhé místo Danny van Poppel z Nizozemska, Sagan skončil třetí. V hlavním pelotonu dojeli i všichni čtyři čeští jezdci, nejlépe Petr Vakoč z týmu Quick-Step na 57. místě.

V průběžném pořadí vede Sagan o deset sekund před Belgičanem Dylanem Teunsem. Třetí s odstupem dalších šesti sekund je Saganův polský kolega ze stáje Bora Rafal Majka. Jan Hirt z CCC ztrácí na 23. příčce 1:10 minuty.