Rubriky:

Cyklistika

Úspěch pro Kreuzigera! V Rakousku vyhrál jednorázový závod

25. srpna 2017 19:15 - Sölden

Cyklista Roman Kreuziger vyhrál první ročník náročného jednorázového závodu Pro Ötztaler 5500 se startem a cílem v rakouském Söldenu. Po 217 kilometrech, během kterých jezdci nastoupali 5500 výškových metrů, zvítězil před Slovincem Simonem Špilakem. Šestý skončil další český závodník Jan Hirt.

 

Kreuziger strávil na cestě za prvním vítězstvím v sezóně a tím pádem i premiérovým triumfem v barvách stáje Orica-Scott v sedle 6:25:32 hodiny. Druhý Špilak na něj ztratil 43 sekund.

"Měli jsme v úniku Rubéna Plazu, nemuseli jsme tahat a kontrolovat závod, což byla velká výhoda. V závěru jsem k sobě měl Damiena Howsona a Roba Powera, kteří měli našetřeno a mohli mi být k ruce. Závod jsme měli otevřený s tím, že můžeme jet na kohokoli. Samozřejmě jsem rád, že se mi povedlo vyhrát po delší době," uvedl Kreuziger po třináctém profesionálním vítězství své kariéry.

Trasa závodu kopírovala tradiční Ötztalerský cyklomaratón, který se jezdí už 35 let a účastní se ho několik tisíc amatérských jezdců. Pořadatelé nového závodu mají ambice proniknout mezi elitní podniky profesionální cyklistiky a mít z něj nejtěžší klasiku na světě.

"Myslím, že závod má velkou budoucnost. Organizace byla na vysoké úrovni, je to opravdu hezký závod. Měli jsme perfektní počasí. Může být mnohem náročnější, kdyby pršelo, nebo na vrcholcích sněžilo," uvedl Kreuziger.

Premiéru absolvovaly ze stájí WorldTour kromě Kreuzigerova týmu ještě Kaťuša a Bora.

Jednorázový závod v silniční cyklistice Pro Ötztaler 5500 v Söldenu (217,4 km):
1. Kreuziger (ČR) 6:25:32,
2. Špilak (Slovin.) -43,
3. Ciccone (It.), -1:33,
4. Power (Austr.) -1:38,
5. Zoidl (Rak.),
6. Hirt (ČR) oba -3:36.
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.