López vyhrál královskou etapu Vuelty, Froome si upevnil vedení

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López vyhrál královskou etapu Vuelty a připsal si druhé dílčí vítězství v tomto ročníku. Ani patnácté pokračování závodu s cílem na 2510 metrů vysokém vrcholu Alto Hora de la Mora v Sierra Nevadě neotřáslo pozicí vedoucího Chrise Froomea.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Patnáctá etapa VueltyVideo: sntv

Britský vítěz Tour de France projel po 129 kilometrech cílem pátý a s přehledem udržel červený trikot lídra. Na nejbližšího pronásledovatele Vincenza Nibaliho z Itálie najel dalších šest sekund a jeho celkový náskok znovu přesahuje jednu minutu, byť jen o sekundu.

López byl v cíli o 47 sekund dříve a v celkové klasifikaci poskočil z desátého na šesté místo. Pro triumf si dojel po úniku z vedoucí skupinky v závěru etapy, která vyvrcholila 33 kilometrů dlouhým stoupáním s převýšením zhruba 1800 metrů.

S více než půlminutovým odstupem za jezdcem Astany vybojovali zbylá pódiová umístění Rus Ilnur Zakarin a Nizozemec Wilco Kelderman. Zakarinovi mírný náskok stačil k tomu, aby se posunul před Keldermana na celkové třetí místo, oba mají více než dvouminutovou ztrátu na Froomea.

V pondělí bude mít peloton volno, následovat bude jediná časovka letošní Vuelty. Jezdce v úterý čeká 40,2 kilometru dlouhá jízda proti chronometru.

Cyklistický závod Vuelta - 15. etapa Alcalá la Real - Alto Hoya de la Mora (129,4 km):