Cyklistika

Francouz Cosnefroy je šampiónem do 23 let, Čech Schlegel dojel ve čtvrté desítce

22. září 2017 12:28 - Bergen
(Aktualizováno: 22. září 2017 20:39)

Silniční závod mužů do 23 let na mistrovství světa v cyklistice v Bergenu vyhrál Francouz Benoit Cosnefroy. Nejlepší z tria Čechů Michal Schlegel skončil na 34. místě. Pro titul světové šampionky mezi juniorkami si dojela Italka Elena Pirroneová.

Video již není dostupné

sntv

Závod třiadvacítek na 191 kilometrů se rozhodl až v závěru. Brzy po startu se sice utrhla šestice jezdců, jež postupně i změnila své složení a zahrnovala i Rusa Pavla Sivakova či Američana Brandona McNultyho, ale její snaha nestačila. Ještě 50 kilometrů před cílem měla vedoucí skupinka k dobru minutu a půl, jenže po dalších 20 kilometrech byla pohlcena.

Necelých 13 kilometrů před cílem na začátku posledního stoupání na Salmon Hill zaútočil Němec Lennard Kämna. Chvíli jel v čele sám, jenže se na něho brzy dotáhl úřadující vicemistr Evropy Cosnefroy a v závěrečném spurtu už ho nepustil před sebe. Ze skupiny pronásledovatelů dosáhl v těsném finiši na bronz Dán Michael Carbel Svendgaard.

Čechům závod nevyšel podle představ. Schlegel sice patřil do skupiny, jež stíhala vedoucí dvojici, ale nakonec dojel až ve čtvrté desítce. S velkým mankem pak dokončili závod 74. Roman Lehký a Jakub Otruba, který dojel až na 98. příčce.

Dopolední klání juniorek se stalo kořistí loni desáté Italky Pirroneové, která tak v Bergenu po vítězné pondělní individuální časovce dosáhla na zlatý double. V takřka 77 kilometrů dlouhém závodě bez české účasti dotáhla Pirroneová do cíle únik, do něhož našlápla chvilku po odjetí poloviny závodu. Vyhrála o 12 vteřin.

Ze skupiny neúspěšných pronásledovatelek si stříbro vybojovala Dánka Emma Cecilie Norsgaardová Jörgensenová, třetí skončila další Italka Letizia Paternosterová. Obě dvě potvrdily shodná umístění ze srpnového mistrovství Evropy v Herningu.

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Bergenu (Norsko) - závod s hromadným startem: