Rubriky:

Cyklistika

Živě

Krutá daň kariéře! Cyklistická hvězda bojuje s rakovinou kůže

4. října 2017 11:22 - Bogotá

Dlouhé hodiny při silničních etapách spalují těla cyklistů sluneční paprsky. Šestapadesátiletý Luis Herrera, někdejší kolumbijský profesionál a vítěz Vuelty z roku 1987, však zaplatil za nedostatečnou ochranu proti záření během své kariéry vysokou daň. Bojuje s rakovinou kůže!

 

Profimedia.cz

„Byli jsme slunci vystaveni velmi často a velmi dlouho, a proto se dnes trápím s rakovinou kůže," citovala BBC někdejšího krále vrchařů na Tour de France, Giru d´Italia i Vueltě.

Důkazem onemocnění jsou tmavé skvrny na obličeji, pažích i na rukou. Podle Herrery jasný důkaz nedostatečných ochranných opatření při cyklistických závodech v 80. letech minulého století.

„Nepoužívali jsme žádné speciální přípravky, nějaké extra faktory. Možná tehdy ani nebyly, nebylo to žádné téma, a tak jsme tomu zkrátka ani nevěnovali moc času. Často jsme se navíc pekelně potili," zavzpomínal Herrera. Dodal, že ze svého onemocnění nikoho neviní.

Nyní prochází léčbou, která má zabránit zhoršení jeho stavu: „Cítím se celkem dobře, ale postižená místa na těle vyžadují zvýšenou péči."

mm, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.