Rubriky:

Cyklistika

Neuvěřitelné, dopovala celá rodina! Jeden syn zemřel, druhý neprošel kontrolou

3. října 2017 22:38 - Řím

Příběh bývalého litevského cyklisty Raimondase Rumšase je neuvěřitelný. Sám byl nedávno obviněn, že je spoluodpovědný za smrt svého jednadvacetiletého syna Linase a teď má další starosti. Jeho starší syn Raimondas měl podle Italského olympijského výboru pozitivní dopingový test na růstový hormon. Raimondas Rumšas junior neprošel před měsícem mimosoutěžní kontrolou v Toskánsku.

 

Josef Strouhal, Právo

Rumšasova rodina už čelí policejnímu vyšetřování kvůli květnovému úmrtí mladšího potomka. Státní zástupce obžaloval v souvislosti se smrtí amatérského jezdce pět lidí z podávání a přechovávání dopingových látek a z porušení antidopingových pravidel.

Linas Rumšas zemřel poté, co doma zkolaboval. Podle vyšetřovatelů skonal v důsledku předávkování dopingovými látkami. Policie prohledala dům Rumšasových nedaleko toskánského města Lucca i byt šéfa jeho amatérské stáje a podle Gazzetty dello Sport našla zakázané látky a léky.

Pětačtyřicetiletý Raimondas Rumšas měl během kariéry sám problémy s dopingem. Třetí muž Tour de France z roku 2002 a jeho žena byli odsouzeni ke čtyřměsíční podmínce za přechovávání a distribuci dopingových látek poté, co byla Edita Rumšasová zadržena v roce 2002 na francouzsko-italských hranicích s dodávkou EPO, anabolik a povzbuzujících prostředků. Rumšas měl pozitivní test v roce 2003 na Giru d'Italia, po němž dostal roční distanc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika