Rubriky:

Cyklistika

Splnil si sen a po roce uznal, že silnice už bylo dost. Cink připravil velký comeback

12. října 2017 11:28 - Praha

Cyklista Ondřej Cink oficiálně potvrdil, že se po jediné sezóně na silnici vrací do závodů horských kol. Detaily zatím neprozradil, zveřejní je v úterý na tiskové konferenci, kterou nazval příhodně "comeback".

 

facebook Ondřeje Cinka

Šestadvacetiletý Cink patřil mezi bikery světové špičky, loni byl na domácím mistrovství světa čtvrtý, v roce 2015 si vyjel dokonce bronz. V olympijských závodech cross country v Londýně 2012 i před rokem v Riu skončil shodně čtrnáctý.

I kvůli vidině účasti na Tour de France využil šanci jít na silnici. A dočkal se překvapivě brzy, i s přispěním smůly kolegů z týmu Bahrajn-Merida. Kvůli jejich zdravotním problémům se dostal do finální sestavy.

"Start na Tour je pro mě splněný sen. Je to vrchol asi pro každého cyklistu. I kvůli tomu jsem přecházel z biků na silnici, jen jsem upřímně řečeno nečekal, že ta příležitost přijde už takhle brzo," řekl tehdy Cink.

Během 104. ročníku nejslavnějšího závodu byl vidět, i když ho nakonec nedokončil a odstoupil kvůli problémům s kolenem zkraje 19. etapy z celkových jednadvaceti. Při premiéře na Grand Tour mu chybělo do cíle asi 350 kilometrů. Po 18. etapě byl na 66. příčce celkového pořadí, v 17. etapě se blýskl 17. místem.

"Ondrovi se na silnici hned dařilo a je škoda, že už po jediném roce odchází, ale rozhodl se tak. Jsem docela zvědavý, jak se mu po té sezóně na silnici bude dařit," řekl novinářům silniční profesionál Petr Vakoč ze stáje Quick-Step Floors.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.