Rubriky:

Cyklistika

Živě

Froome potřetí získal Zlaté kolo pro cyklistu roku

17. října 2017 13:44 - Paříž

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome získal ocenění Zlaté kolo pro nejlepšího cyklistu roku. Dvaatřicetiletý Brit ovládl anketu po letech 2013 a 2015 potřetí, vloni skončil druhý za slovenským mistrem světa Peterem Saganem.

 

Foto: Reuters - Eric Gaillard

Froome letos potřetí za sebou a počtvrté celkově vyhrál Tour de France, k tomu navíc jako třetí jezdec v moderní éře zkompletoval vítězný double triumfem na Vueltě. To před ním dokázali jen Jacques Anquetil v roce 1963 a Bernard Hinault (1978).

Ocenění Vélo d'Or, které uděluje od roku 1992 francouzský časopis Vélo Magazine na základě hlasování cyklistických novinářů, převzal Froome v Paříži při prezentaci trasy příštího ročníku Tour de France. Obhájce prvenství na něm bude usilovat o další výhru, kterou by vyrovnal rekord pětinásobných vítězů Anquetila, Hinaulta, Eddyho Merckxe a Miguela Induraina.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.