Rubriky:

Cyklistika

König po vydařeném testu v Turecku pojede i etapy v Číně

17. října 2017 21:10 - Peking

Po více než roce Leopold König dokončil etapový závod a po vydařeném testu problémového kolena v Turecku si letos ještě zazávodí. Od čtvrtka se objeví v novém čínském podniku Kolem Kuang-si, který uzavře sezónu cyklistické WorldTour.

 

www.bora-hansgrohe.com

Devětadvacetiletý jezdec v minulém týdnu odjel všech šest etap Kolem Turecka. Předtím v celé sezóně dokončil jen dvě etapy a po nucené pauze kvůli vleklých problémům s pravým kolenem ho vedení týmu Bora-hansgrohe z preventivních důvodů z dalších startů stáhlo.

V Turecku však zvládl 1123 kilometrů, v Číně je na programu rovněž šest etap. "Po dlouhé zdravotní pauze je zase na dobré cestě zpátky," řekl v Turecku sportovní ředitel německé stáje Enrico Poitschke o Königovi, jenž měl být lídrem týmu na Giru i na Vueltě.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.