Rubriky:

Cyklistika

Sagan už není vyvrhel! Dočkal se rehabilitace za vyloučení na Tour de France

5. prosince 2017 11:03 - Lausanne

Mezinárodní cyklistická unie (UCI), slovenský cyklista Peter Sagan a jeho tým Bora-Hansgrohe se dohodli na ukončení sporu, který řešil mezinárodní sportovní soud (CAS) v Lausanne. Předmětem bylo diskutabilní vyloučení Sagana z letošní Tour de France, když měl způsobit pád Marka Cavendishe.

 

www.fcb/Peter Sagan

Nové důkazy včetně videozáznamů podpořily verzi slovenského cyklisty, že pád soupeře nezavinil. Incident se stal při hromadném spurtu 4. etapy z Mondorf-les-Bains do Vittel. Jury několik hodin po dojezdu Sagana diskvalifikovala.


Sagan a jeho tým se odvolali k CAS s tím, že slovenský cyklista nedostal možnost se k incidentu vyjádřit. Soud v Lousanne odvolání zamítl a Sagan se do pelotonu letošní Tour nevrátil. CAS se měl případem opětovně zabývat v úterý 5. prosince. Zainteresovaní se však shodli, že ze strany Sagana nešlo o úmysl a celá situace byla nešťastná náhoda. Soudní řízení bylo proto zastaveno.

„Minulost je zapomenuta. Je to všechno o zlepšování našeho sportu. Jsem rád, že můj případ povede k pozitivnímu vývoji, protože pro nás sport je důležité dělat správná a srozumitelná rozhodnutí, i když někdy neukočírujeme emoce," napsal Sagan na klubové stránce. Manažeďr týmu Ralph Denk zdůraznil, že jejich cílem bylo objasnit, že Sagan neměl úmysl zasáhnout a zranit Cavendishe. „To byla Petrova pozice od prvního dne. Nikdo nechce, aby soupeři padli nebo si ublížili. Incident byla nehoda, co ve spurtu může stát kdykoli," uvedl Denk.

Vyloučením z Tour přišel Sagan o šanci vyrovnat historický rekord v počtu zelených trikotů. Na své šesté Tour mohl získat rekordní šestý dres pro vítěze bodovací soutěže, čímž by se vyrovnal Němci Eriku Zabelovi, kterému se to podařilo v létech 1996 až 2001.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.