Rubriky:

Cyklistika

Paprstka třetím rokem po sobě opanoval cyklokrosový pohár

9. prosince 2017 14:19 - Kolín

Potřetí za sebou ovládl Tomáš Paprstka český cyklokrosový pohár Toi Toi Cup. Poslední závod v Kolíně vyhrál Belgičan David van der Poel, Paprstkovi stačilo třetí místo k tomu, aby udržel první příčku v celkovém pořadí. Kolegu z týmu Expres-Scott Kolín Jana Nesvadbu porazil o deset bodů.

 

remerx-team.cz

Van der Poel rozhodl o vítězství v závěrečném spurtu, v němž si poradil s Belgičanem Dietherem Sweeckem. Paprstka ztratil na vítěze 40 sekund. "Rozhodlo se v technické pasáži, kde to bylo rozbahněné. Pak už to nešlo sjet. Ale jsem rád i za třetí místo. No a pohár, to je paráda," řekl České televizi Paprstka, který na cestě za celkovým triumfem nasbíral tři vítězství a tři třetí místa.

Van der Poel v Kolíně vylepšil třetí příčku z úvodního pohárového závodu, který se jel v září ve Slaném. "Chtěl jsem odjet už dvě kola před koncem, ale Sweeck byl moc silný a musel jsem počkat až na spurt. Trať byla náročná, nebylo to nic jednoduchého," uvedl starší bratr nejlepšího cyklokrosaře současnosti Mathieua van der Poela.

Až v sedmém závodě skončila neporazitelnost Pavly Havlíkové, která měla technické problémy a dojela druhá za Nikolou Noskovou. Díky šesti výhrám a jednomu druhému místu se však zkušená čtyřiatřicetiletá cyklistka stala suverénní vítězkou Toi Toi Cupu.

"Kolínská trať mi vždycky seděla, s hodně rovinkami mi to připomíná silniční závody. I když si Pavla vybudovala menší náskok, nevzdávala jsem se a vyplatilo se to. Ve druhém kole jsem ji předjela a náskok dovezla až do cíle," pochvalovala si Nosková, bronzová medailistka ze závodu žen do 23 let na listopadovém mistrovství Evropy v Táboře.

Závěrečný závod Českého poháru Toi Toi Cupu v cyklokrosu v Kolíně:
Muži:
1. D. van der Poel (Niz.) 1:01:35
2. D. Sweeck (Belg.) -3
3. Paprstka (Expres-Scott Kolín) -40
4. Bína (Kolokrám.cz-Svijany) -59
5. Nesvadba (Expres-Scott Kolín) -1:29
6. Hoeyberghs (Belg.) -2:05.
Konečné pořadí (po 7 závodech):
1. Paprstka 201
2. Nesvadba 191
3. Konwa (Pol.) 165
4. Bína 144
Ženy:
1. Nosková (Donen Vondelmolen) 44:41
2. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) -1:17
3. Bajgerová (Eleven Mercedes-Benz Mitas) -1:51
4. Heiglová (Rak.) -2:09
5. Keseg Števková (SR) -3:07
6. Janů (ČEZ Tábor) -3:13.
Konečné pořadí (po 7 závodech):
1. Havlíková 209
2. Heiglová 178
3. Ungermanová (Kooperativa Jablonec n.N.) 160.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika