Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger nebude v Söldenu obhajovat výhru, závod se nepojede

21. prosince 2017 12:59 - Innsbruck

Český cyklista Roman Kreuziger nebude mít příští rok možnost obhajovat vítězství v náročném jednorázovém závodě Pro Ötztaler 5500. Organizátoři dnes uvedli, že druhý ročník závodu se startem a cílem v rakouském Söldenu se v roce 2018 neuskuteční kvůli absenci televizního přenosu způsobené termínovou kolizí v kalendáři UCI.

 

Kreuziger si v srpnu v Pro Ötztaler 5500 připsal své jediné letošní vítězství. První ročník vyhrál po 217 kilometrech, šesti a půl hodinách na kole a 5500 nastoupaných výškových metrech, které jsou i v názvu závodu.

Trasa kopírovala tradiční Ötztalerský cyklomaratón, kterého se účastní několik tisíc amatérských jezdců a jehož 38. ročník se v příštím roce uskuteční. Organizátoři doufají, že profesionální cyklisty přivítají opět v roce 2019.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.