Yates vyhrál po úniku etapu a Giro vede o dvě a čtvrt minuty

Sappada

Britský cyklista Simon Yates vyhrál po sólovém úniku 15. etapu Gira d'Italia a udělal důležitý krok k premiérovému triumfu na Grand Tour. Pětadvacetiletý člen týmu Mitchelton-Scott získal před volným dnem více než dvouminutový náskok na obhájce loňského vítězství Toma Dumoulina z Nizozemska, jemuž ale bude hrát do karet úterní časovka.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Simon Yates ovládl 15. etapu Gira a navýšil vedeníVideo: sntv

Lídr průběžného pořadí Yates dal najevo, že nebude spoléhat při hájení růžového trikotu na defenzivní taktiku. Na vítězství útočil už v sobotu, kdy ho na Zoncolanu těsně porazil krajan Chris Froome, dnes v Sappadě už ale byl úspěšný.

Týmový kolega Romana Kreuzigera zaútočil sedmnáct kilometrů před cílem v předposledním stoupání a brzy si vytvořil náskok několika desítek sekund. Pětičlenná skupina za ním příliš nespolupracovala a Yates si nakonec do cíle dovezl náskok 41 sekund. Připsal si tak už třetí etapové vítězství na letošním Giru.

Druhý dojel Kolumbijec Miguel Ángel López, třetí spurtoval o bonusové sekundy Dumoulin. Nizozemec v průběžném pořadí ztrácí na Yatese 2:11 minuty, z nichž bude chtít co nejvíc ukrojit v úterní 34 km dlouhé časovce, v níž bude coby mistr světa patřit k favoritům. Průběžně třetí je s odstupem 2:28 minuty Ital Domenico Pozzovivo.

Giro d'Italia - 15. etapa (Tolmezzo - Sappada, 176 km)