Golfistka Kim Si-jong vyhrála ve Wisconsinu rekordním skóre -31

Oneida

Rekordním skóre 31 ran pod par vyhrála Korejka Kim Si-jong golfový turnaj Thornberry Creek Classic americké série LPGA ve Wisconsinu. Během čtyř kol se na hřišti v Oneidě s parem 72 zahrála pouhých 257 úderů a o devět porazila druhou Carlotu Cigandaovou ze Španělska. Dosavadní rekord okruhu vylepšila pětadvacetiletá Korejka o čtyři rány.

Klára Spilková se na turnaji ve Wisconsinu mezi nejlepší nedostala

Před dvěma lety Kim Si-jong vyhrála turnaj Founders Cup s výsledkem -27 a napodobila bývalou švédskou hvězdu Anniku Sörenstamovou, která takto dominovala v roce 2001 na akci Standard Register Ping.

"Po Founders Cupu jsem si dala nové cíle a přála jsem si překonat rekord tour. Je to ale neuvěřitelné," řekla Kim Si-jong po sedmém triumfu na LPGA v kariéře a prvním v sezoně. Před nedělním závěrečným kolem byla na skóre -24. "To už jsem cítila trochu tlak. Nebylo jednoduché udržet nervy," přiznala.

Česká profesionálka Klára Spilková ve Wisconsinu nepostoupila o jednu ránu do víkendových finálových kol a s celkovým skóre -3 obsadila 79. místo.

Golfový turnaj žen Thornberry Creek Classic americké LPGA Tour (dotace 2 miliony dolarů, par 72):
1. Kim Si-jong (Korea) 257 (63+65+64+65)