Sestry Kordovy skončily na turnaji ve Phoenixu na druhém místě

Phoenix

Sestry Nelly a Jessica Kordovy se podělily o druhé místo na golfovém turnaji americké série LPGA ve Phoenixu. Vítězkou Founders Cupu se stala korejská hráčka Ko Čin-jong se skóre 22 úderů pod par. Obě dcery bývalého českého tenisty Petra Kordy, které mají americké občanství, za ní zaostaly o jednu ránu. Česká golfistka Klára Spilková ani při třetím letošním startu na prestižním okruhu neprošla cutem do víkendového finále.

Nelly Kordová i na pátém letošním turnaji skončila v Top Ten a vede finanční žebříček sezony s výdělkem 472 801 dolarů.

Ko Čin-jong vyhrála turnaj LPGA potřetí v kariéře, ale poprvé se jí to povedlo na americkém území. Třiadvacetiletá Korejka oplatila Nelly Kordové porážku z únorového Australian Open, kde ji americká hráčka odsunula na druhé místo a překazila jí obhajobu titulu.

Nelly Kordová i na pátém letošním turnaji skončila v Top Ten a vede finanční žebříček sezony s výdělkem 472 801 dolarů. Její sestra prožila úspěšnou letošní premiéru po zranění levé ruky. "Hrála jsem bez bolesti a bylo to znát," uvedla Jessica Kordová.