Koepka a DeChambeau vedou po 1. kole golfové Masters

12. dubna 2019 16:28 - Augusta

Američané Brooks Koepka a Bryson DeChambeau jsou shodně se šesti ranami pod par v čele golfového Masters. O ránu zpět je po prvním kole trojnásobný vítěz úvodního majoru sezony a jejich krajan Phil Mickelson.

 

Charlie Riedel, ČTK/AP

Koepka loni vyhrál majory US Open a PGA Championship, ale před startem v Augustě se jeho jméno mezi největšími favority neskloňovalo. "Trefoval jsem míček snad nejlépe na majoru," pochvaloval si Kopeka po osmnáctce bez bogey.

DeChambeau měl skvostný finiš. Na závěrečných sedmi jamkách zapsal šest birdie, z toho čtyři v řadě. Na poslední dal málem eagle, ale míček se odrazil od tyče v jamce. "Byla to skvělá přihrávka a povedený závěr," řekl Američan.

Dvě rány na vedoucí dvojici ztrácejí Dustin Johnson z USA a Angličan Ian Poulter. Mezi pěticí hráčů se skóre -3 je i vítěz z roku 2013 Australan Adam Scott.

Čtyřnásobný držitel zeleného saka za triumf v Augustě Tiger Woods má dvě rány pod par. "Kontroloval jsem míček a třeba tohle číslo zopakuju," uvedl bývalý první hráč světa, který je na děleném 11. místě například s krajanem Rickiem Fowlerem, Italem Francescem Molinarim nebo s Australanem Jasonem Dayem.

Trápil se Rory McIlroy. Napočítal pět birdie, ale měl o jedno více bogey a celkově rána nad par zatím stačí pro golfistu ze Severního Irska na 44. místo. Stejně je na tom obhájce titulu Američan Patrick Reed. První hráč žebříčku Justin Rose z Anglie a Američan Jordan Spieth mají dokonce tři rány nad par a figurují až na 63. pozici.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.