Živě

Pchan Čcheng-tsung využil nepovedený den golfové jedničky

22. dubna 2019 12:29 - Hilton Head

Tchajwanský golfista Pchan Čcheng-tsung vyhrál turnaj RBC Heritage v Hilton Head a vybojoval premiérové vítězství na PGA Tour. Sedmadvacetiletý hráč se v závěrečném kole vyhoupl do čela pořadí z pátého místa a mimo jiné využil výsledkový kolaps světové jedničky Dustina Johnsona z USA, který se propadl z průběžné první příčky až na konec třetí desítky.

 

Mic Smith, ČTK/AP

Pchan Čcheng-tsung se skóre -12 porazil o ránu jiného Američana Matta Kuchara a ve světovém žebříčku zaznamenal skok ze 113. příčky na pětapadesátou. Na PGA Tour byla dosud jeho maximem dvě druhá místa. "Vždycky jsem o něčem takovém snil. Kvůli tomuhle jsem odešel do USA, proto jsem šel na univerzitu, abych se postupnými kroky dostal až sem. Jsem šťastný, že se mi to konečně povedlo," řekl televizi CBS bývalý lídr světového amatérského žebříčku či vítěz dvou turnajů kanadské PGA Tour.

Johnson zahájil finálový den ve vedení s náskokem jedné rány, ale v posledním kole na šesti jamkách nedokázal zahrát normu. Zlou sérii zažil zejména od jedenáctky do patnáctky, kde se dopustil třech bogey za sebou a navrch přidal dokonce dvě double bogey. Se skóre -4 obsadil dělené 28. místo.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.