Kuriózní zranění připraví Thomase o PGA Championship

14. května 2019 11:12 - Praha

Předloňský vítěz Justin Thomas se rozhodl vynechat golfový major PGA Championship kvůli problémům se zápěstím, které si kuriózně zranil při březnovém turnaji. Po úterním tréninku start v Bethpage State Parku zrušil.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

"Viděl jsem už hodně lidí, že se vrátili příliš brzy. Mám v plánu hrát ještě hodně dlouho a nechci, aby mi to jedno hloupé rozhodnutí zhatilo," uvedl pátý hráč žebříčku Thomas, jenž PGA Championship vyhrál před dvěma lety na hřišti v Quail Hollow.

Šestadvacetiletý Američan má se zápěstím potíže od turnaje Honda Classic na začátku března. Chtěl zahrát míček zpoza stromu vší silou, i za cenu toho, že zlomí o strom hůl, což se mu už v minulosti povedlo. Jenže hůl tentokrát nepraskla a odnesla to pohmožděná ruka.

Druhý ze čtyř majorů sezony začne ve čtvrtek. Na triumf z letošního Masters se pokusí navázat jeho krajan Tiger Woods, k favoritům patří i další Američané Brooks Koepka či světová jednička Dustin Johnson.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.