Kuriózní zranění připraví Thomase o PGA Championship

14. května 2019 11:12 - Praha

Předloňský vítěz Justin Thomas se rozhodl vynechat golfový major PGA Championship kvůli problémům se zápěstím, které si kuriózně zranil při březnovém turnaji. Po úterním tréninku start v Bethpage State Parku zrušil.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

"Viděl jsem už hodně lidí, že se vrátili příliš brzy. Mám v plánu hrát ještě hodně dlouho a nechci, aby mi to jedno hloupé rozhodnutí zhatilo," uvedl pátý hráč žebříčku Thomas, jenž PGA Championship vyhrál před dvěma lety na hřišti v Quail Hollow.

Šestadvacetiletý Američan má se zápěstím potíže od turnaje Honda Classic na začátku března. Chtěl zahrát míček zpoza stromu vší silou, i za cenu toho, že zlomí o strom hůl, což se mu už v minulosti povedlo. Jenže hůl tentokrát nepraskla a odnesla to pohmožděná ruka.

Druhý ze čtyř majorů sezony začne ve čtvrtek. Na triumf z letošního Masters se pokusí navázat jeho krajan Tiger Woods, k favoritům patří i další Američané Brooks Koepka či světová jednička Dustin Johnson.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.