Živě

Golfistka Spilková nadějně rozehraný turnaj k postupu nedotáhla

9. června 2019 08:21 - Galloway

Kláře Spilkové se na golfovém turnaji LPGA v Galloway nepodařilo projít cutem. Česká jednička výrazně ve druhém kole zaostala za výkonem z prvního dne a propadla se z 31. místa na 92.; se skóre +3 zaostala za postupem do dalších bojů o tři rány.

 

Zdeněk Sluka, Právo

Spilková tentokrát potřebovala ke zdolání hřiště 77 úderů, o devět víc než v úvodním kole. Zahrála jediné birdie, naopak na šesti jamkách o ránu překročila par a na dvanáctce zapsala dokonce double bogey. Čtyřiadvacetiletá hráčka při devátém startu mezi elitou pošesté neprošla cutem. Jejím nejlepším výsledkem v sezoně zůstává 32. místo na Havaji.

V čele tříkolového ShopRite Classic je před závěrečným dnem nadále čerstvá vítězka majoru US Open I Čong-un. Korejská hráčka vede se skóre -10 a s náskokem jedné rány před Američankou Mariah Stackhouseovou.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.