Rubriky:

Golf

Živě

Únava! Vyčerpanost! Golfistka Spilková má nucenou zdravotní přestávku

28. června 2019 19:58 - Praha

Nejméně dva týdny v klidu bez golfu musí strávit Klára Spilková. Čtyřiadvacetiletou členku Czech Golf Teamu a globálního týmu KPMG, která letos hraje první sezonu na elitní LPGA Tour, trápí vyčerpanost.

 

Zdeněk Sluka, Právo

"Situace mě samozřejmě mrzí, nikdy jsem takové problémy neměla. Cítím pořád únavu a moc ani nejím. Zdraví je to nejdůležitější a chci mu podřídit vše tak, abych se mohla vrátit ve stoprocentní kondici," uvedla hráčka v tiskové zprávě.

Minulý týden Spilková odstoupila po 1. kole kvůli zažívacím problémům z majoru KPMG Women's PGA Championship v Chasce. Po návratu do Česka proto podstoupila důkladnou zdravotní prohlídku. "Nechala jsem si díky Dukle Praha udělat testy, které ukázaly jisté zvýšené hodnoty," řekla čtyřiadvacetiletá hráčka.

"Byla jsem pořád unavená, po tréninku nebo po devíti jamkách hraní. Myslela jsem si, že je to způsobeno nějakými zažívacími potížemi z jídla," uvedla Spilková. Vyšetření ale odhalila, že zřejmě přechodila blíže neurčené obtíže, které způsobily její současný zdravotní stav. Lékaři jí proto doporučili dvoutýdenní odpočinek.

"Věřím, že další testy už přinesou lepší zprávy," řekla Spilková, která ale neodletí na dva plánované turnaje v USA. Vynechá od 11. července akci v Ohiu a od 17. července v Midlandu. Následující program se bude odvíjet od aktuálního stavu.

Na následující majory, koncem července Evian Championship ve Francii a začátkem srpna British Open, Spilková není kvalifikovaná. O British Open by mohla usilovat v kvalifikaci. Poté následuje od 8. srpna Ladies Scottish Open.

Spilková letos na LPGA Tour odehrála jedenáct turnajů a cutem do finálových kol prošla třikrát. Jejím nejlepším výsledkem je 32. místo na Havaji. V pořadí sezony LPGA, tzv. Race to CME Globe, je aktuálně na 124 místě.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.