Rubriky:

Golf

British Open vede po prvním kole Holmes, favorité strádali

18. července 2019 22:45 - Portrush

Americký golfista J.B. Holmes vede po prvním kole turnaj kategorie major British Open. Na severoirském hřišti Royal Portrush zahrál pět ran pod par. Druhý je o ránu Ir Shane Lowry, o třetí místo se dělí 13 hráčů. Zmar favoritů nejlépe dokumentovalo skóre +8 domácího Roryho McIlroye, Tiger Woods byl jen o ránu lepší.

 

Paul Childs, Reuters

Golfisté se museli v úvodním kole vyrovnat s proměnlivým počasím, ale mnozí to nedokázali. Z favoritů si vedl nejlépe Brooks Koepka, první hráč světového žebříčku, který si v poslední době vozí na majory výtečnou formu. Na Holmese ztrácí dvě rány.

Hned v prvním dnu naopak pohřbil naděje na zisk vytouženého Klaretového džbánu domácí favorit McIlroy. Po katastrofálním začátku zahrál osm ran nad par a bude mít starosti, aby vůbec prošel cutem do víkendových kol.

Severoirský golfista začal čtyřnásobným bogey na čtyřparové první jamce a zkázu pak dokonal na posledních třech. "Nejradši bych si nafackoval. Udělal jsem pár stupidních chyb. Na začátku jsem byl nervózní a špatně odpálil. Uprostřed jsem se trochu zlepšil a snažil se probojovat zpátky do hry, ale pak jsem stejně špatně skončil," zhodnotil svůj výkon třicetiletý držitel čtyř majorů.

Loňský vítěz The Open Francesco Molinari z Itálie zahrál tři rány nad par. Argentinec Emiliano Grillo sice na 13. jamku potřeboval jediný úder, čímž se postaral o první "eso" na turnaji po třech letech, jenže kolo zakončil s bilancí +2.

British Open, golfový turnaj kategorie major v Portrushi (par 71, dotace 10,75 milionu dolarů) - 1. kolo:
1. Holmes (USA) 66
2. Lowry (Ir.) 67
3. Aphibarnrat (Thaj.)
García
Rahm (oba Šp.)
Koepka
Finau
Simpson (všichni USA)
Hatton
Fleetwood
Westwood (všichni Angl.)
Fox (N. Zél.)
Frittelli (JAR)
MacIntyre (Skot.)
a Norén (Švéd.) všichni 68
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.