Rubriky:

Golf

Omezení vlivu drážek

13. listopadu 2008 11:34

Když byly v srpnu oznámeny změny v pravidlech týkajících se drážek, záměr zněl jasně: omezit možnost udělovat rotaci úderům z roughu.

„Elitní hráč bude mít nad údery z roughu menší kontrolu, než má nyní. V zásadě ji bude mít takovou jako hráči v 80. letech,“ uvedl Dick Rugge, hlavní technický ředitel Americké golfové asociace USGA.

Nové pravidlo, které bude platit pro všechny hole (kromě driverů a patrů) vyrobené od 1. ledna 2010, sníží celkový počet drážek na líci hole a otupí jejich hrany.

Účastníci elitních soutěží (majory, turnaje světových profesionálních okruhů a kvalifikační turnaje) budou povinni používat vybavení vyhovující novým pravidlům od roku 2010. Na všechny amatérské turnaje se však pravidlo začne vztahovat až od počátku roku 2014.


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.