Živě

Golfové US Open se bude kvůli koronaviru hrát bez diváků

29. července 2020 19:54 - New York

Ani na golfovém majoru US Open, který je na programu v polovině září v newyorském Mamaronecku, nebudou kvůli pandemii koronaviru diváci. Dnes to oznámilo vedení Americké golfové asociace (USGA). Už dříve učinili stejné rozhodnutí i pořadatelé PGA Championship, který začne příští týden v San Franciscu.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

"Po měsících konzultací a různých scénářů, které jsme konzultovali se zdravotními odborníky, jsme se společně rozhodli uspořádat US Open bez diváků. Je to nejlepší řešení, aby byl turnaj bezpečný pro všechny zúčastněné," uvedl v prohlášení šéf USGA Mike Davis.

Kvůli koronaviru se golf v zámoří nehrál tři měsíce. PGA Tour se znovu rozjela v polovině června, ale všechny turnaje až do konce sezony se uskuteční bez diváků. Tři majory byly kvůli pandemii posunuty o několik měsíců, British Open bylo zrušeno.

Golfista Thompson si v Blaine připsal druhou výhru na PGA Tour

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.