Živě

Golfista Scott kvůli koronaviru vynechá turnaj v Sherwoodu

22. října 2020 08:42 - Praha

Bývalý vítěz Masters Adam Scott měl pozitivní test na koronavirus a přijde tak tento týden o start na turnaji PGA Tour v Thousand Oaks. Australský golfista je už druhou hvězdou, která nebude na hřišti v Sherwoodu hrát. Už dříve se odhlásil Američan Dustin Johnson, první hráč světového žebříčku prodělal nemoc covid-19 v minulém týdnu a stále se necítí fit.

 

Profimedia.cz

Scott, jemuž ve světovém pořadí patří 15. místo, nestartoval na okruhu PGA Tour od US Open. Za poslední čtyři měsíce po restartu sezony po koronavirové pauze odehrál jen čtyři turnaje, dva majory a dvě akce FedEx Cupu.

"Ačkoliv je těžké to přijmout, protože jsem se na tenhle týden opravdu těšil, budu se nyní soustředit na zotavení, abych byl fit na zbytek podzimu," uvedl Scott v prohlášení.

Za poslední tři týdny se nakazili koronavirem už tři hráči z první dvacítky světového žebříčku. Vedle Johnsona a Scotta měl pozitivní test také Tony Finau.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.