Viva Vegas! Venezuela má vítěze

Poprvé na PGA Tour vyhrál golf z Venezuely. Nováček Jhonattan Vegas zvítězil v play off Bob Hope Classic a při svém teprve pátém startu na tour získal titul. Alex Čejka se dělil o 13. místo.

Venezuelský golfista Jhonattan Vegas

Šestadvacetiletý bomber, který postoupil z Nationwide Tour, se po pěti kolech a 90 jamkách na čtyřech hřištích v La Quinta ocitl v play off, kam šli s výsledkem 27 pod par také další ranař Gary Woodland a obhájce titulu Bill Haas.

Haas vypadl na první dodatečné jamce a Vegas zvítězil na druhé díky paru, i když zahrál odpal do vody a měl trestnou ránu, jenže Woodland šanci nevyužil a z bunkeru předvedl bogey.

Vegas mohl vyhrát už na poslední jamce v regulaci, avšak nedal téměř třímetrový putt na par, kdežto na druhé jamce play off napak proměnil na par ze čtyř metrů.

"Doufám, že tohle vítězství změní pohled mojí země na golf," řekl Vegas v narážce na venezuelského diktátora Cháveze, který označil golf za buržoazní sport a nechal zavřít několik hřišť, aby na nich byla kukuřičná pole nebo domy pro chudé.

Vegas (hrál 64-67-67-66-69) je prvním vítězným nováčkem v 52leté historii turnaje PGA Tour v Kalifornii, ale třetím golfistou v řadě za sebou, ktrý vyhrál poprvé právě na Bob Hope. Výhrou se kvalifikoval na dubnové Masters a získal prémii 900 000 dolarů.

Povzbudivý konzistentní výsledek zaznamenal díky dělenému 13. místu Alex Čejka (-21; 69-67-67-68-68), který získal 80 555 dolarů při druhém startu sezony. Před týdnem na Sony Open prošel cutem, po němž ale kvůli zkrácení turnaje nemohl pokračovat.