Spilková začala turnaj LPGA v Portlandu třemi ranami nad par

17. září 2021 08:30

První turnaj LPGA Tour po olympijských hrách rozehrála česká golfistka Klára Spilková třemi ranami nad par. Na Portland Classic se dělí s výsledkem 75 úderů o 63. místo, což by jí na postup stačilo. V čele je trojice Gemma Dryburghová ze Skotska, Thajka Padžarí Anannarukanová a Španělka Carlota Cigandaová, jediná členka vítězného evropského týmu ze Solheim Cupu z minulého týdne. Všechny mají po čtvrtečním kole skóre -4.

 

Anna Krčmářová

Spilková, jež obsadila na olympijském turnaji v Tokiu 23. místo s výsledkem pět ran pod par, začínala na desáté jamce. Na první devítce si připsala bogey, dvě birdie a triple bogey. Na druhé devítce pak zahrála dvě birdie a tři bogey.

Za vedoucí trojicí v Portlandu následuje šestice golfistek se skóre -3 včetně světové dvojky a největší favoritky Korejky Ko Čin-jong.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.