Američtí golfisté vyhráli 43. ročník Ryder Cupu

26. září 2021 09:23 - Kohler
(Aktualizováno: 26. září 2021 23:23)

Američtí golfisté zvítězili ve 43. ročníku Ryder Cupu. V souboji s výběrem Evropy od prvního dne dominovali a triumf na domácí hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu stvrdili v závěrečných dvouhrách, v kterých rychle získali potřebných tři a půl bodu. Za pomoci čtyřiceti tisíc fanoušků zvítězili 19:9, což je největší rozdíl ve stávajícím systému, kterým se hraje od roku 1979.

 

Jeff Roberson, ČTK/AP

Američané vyhráli doma stejně jako naposledy v roce 2016, kdy se hrálo v Minnesotě. Před třemi lety uspěli doma Evropané. Výběr USA zvýšil celkové vedení na 26:14, dvakrát se týmy rozešly s remízou.

Na úvod dvouher sice porazil McIlroy olympijského vítěze Xandera Schauffeleho, ale pak vyhráli za USA Patrick Cantlay, Scottie Scheffler, který porazil prvního hráče světa Španěla Jona Rahma, a Bryson DeChambeau. Vítězný půl bod přidal Collin Morikawa.

"Pro Američany začíná nová éra Ryder Cupu. Máme hodně mladých skvělých kluků, kteří budou součástí týmu hodně dlouho," řekl letošní vítěz FedEx Cupu Cantlay, který zaznamenal tři a půl.

Nejúspěšnějším hráčem se stal Dustin Johnson. Bývalý první hráč světa se podílel na čtyřech bodech ve čtyřhrách a pátý přidal ve dvouhře.

"Jsem strašně zklamaný," uvedl v slzách severoirský hráč McIroy a musel přerušit televizní rozhovor. "Tohle je nedůležitější soutěž, kterou znám. Byl to těžký týden," doplnil.

Jistotou Evropy je Angličan Ian Poulter, který potvrdil svoji neporazitelnost ve dvouhrách v soutěži. Jinak ale splnili Američané roli papírových favoritů a zvítězili přesvědčivě.

Za dva roky se bude hrát Ryder Cup v Římě.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.