Golfista Dufner vyhrál turnaj PGA Tour v La Quintě

La Quinta

Golfista Jason Dufner vyhrál po více než dvou letech turnaj PGA Tour a na okruhu oslavil čtvrtý vavřín v kariéře. Americký hráč ovládl v kalifornské La Quintě CareerBuilder Challenge poté, co na druhé jamce rozstřelu porazil Švéda Davida Lingmertha.

Golfista Jason Dufner s trofejí pro vítěze turnaje v La Quintě.

Dufner a Lingmerth měli po čtyřech hracích dnech skóre -25, přičemž Švéd se do čela dotáhl po výborném finálovém kole, v němž zahrál 65 ran. Na první jamce rozstřelu zahráli oba par. Při opakování jamky poslal Lingmerth míč do vody a Dufner zopakoval par.

Osmatřicetiletý Dufner předvedl ránu turnaje na sedmnácté jamce finálového kola. Po prvním úderu na tříparu skončil jeho míč vedle greenu mezi kameny. Přesto si dokázal perfektně přihrát, skoro zahrál birdie a jistě zachránil důležitý par.

"Občas se takové věci stávají a potřebujete je k vítězství. Po špatné ráně musíte vytáhnout něco extra," řekl s úsměvem Dufner, který ukončil čekání na titul od srpna 2013. Tehdy získal na PGA Championship svůj dosud jediný triumf na majoru.

O třetí místo se s odstupem čtyř ran podělili Američané Andrew Loupe, Kevin Na a dvojnásobný vítěz turnaje Phil Mickelson. Ten hrál poprvé od říjnového Prezidentského poháru.

Golfový turnaj CareerBuilder Challenge série PGA Tour v La Quintě - (dotace 5,8 mil. dolarů, par 72):