Rubriky:

Golf

Golfistka Spilková zahrála v 1. kole PGA Championship 80 ran

10. června 2016 07:32 - Sammamish

Golfistce Kláře Spilkové nevyšlo 1. kolo PGA Championship. Při své premiéře na americkém majoru, který se hraje na hřišti v Sammamish u Seattlu, zahrála 80 ran a je na děleném 129. místě s odstupem pěti ran na cut. V čele je Kanaďana Brooke Hendersonová se skóre -4.

 

Jednadvacetiletá Spilková, jež dostala do druhého majoru sezony volnou kartu, zapsala šest bogey a na dvou tříparových jamkách double bogey. Jediné birdie zahrála na své poslední jamce dne a měla skóre +9. Ve 2. kole by se musela výrazně zlepšit, aby mohla pomýšlet na postup do víkendových finálových kol.

"Bez ohledu na to, co se stalo na hřišti, pracuji tvrdě dál a neztrácím naději. Jsou vždy špatné a dobré dny," napsala Spilková na sociálních sítích. Před turnajem po tréninkových kolech o hřišti Salahee uvedla: "Nikdy jsem nehrála na tak krásně připraveném a těžkém hřišti. Je těžké a úzké, ale jamky dávají smysl."

O náročnosti hřiště vypovídá, že ze 155 golfistek se jen devět dostalo úvodní den pod par. Hendersonové se mimo jiné povedlo eso (hole in one) na tříparové třináctce a vede o dvě rány před dvojicích soupeřek. Američanka Jessica Kordová, dcera tenisty Petra Kordy, je se skóre +5 na děleném 83. místě.


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.