McIlroy stáhl ztrátu šesti ran a získal 12. titul na PGA Tour

Norton

Severoirský golfista Rory McIlroy vyhrál po více než roce turnaj PGA Tour. Čtyřnásobný vítěz majoru převedl na Deutsche Bank Championship v Nortonu skvělé finálové kolo a smazal ztrátu šesti ran na Brita Paula Caseyho, který naopak zahrál hůře a skončil s odstupem dvou ran druhý.

Rory McIlroy získal 12. titul na PGA Tour.

Druhý díl podniku play off FedExCupu vyhrál McIlroy podruhé v kariéře, poprvé to dokázal před čtyřmi lety. Celkově získal na okruhu PGA dvanáctý triumf a z výhry se radoval poprvé od loňského května, kdy ovládl Wells Fargo Championship.

McIlroy zaostával po třech kolech za Caseym o šest ran, ale v pondělí zahrál skvělých -6, zatímco Brit finále nezvládl a zapsal +2. McIlroy tak zvítězil s celkovým skóre -15 právě o dvě rány. Na třetím místě byl Američan Jimmy Walker.

V čele FedExCupu se udržel Američan Patrick Reed, který v Nortonu obsadil dělené páté místo. McIlroy se posune z 38. na čtvrtou příčku. Třetí turnaj play off nazvaný BMW Championship je na pořadu již koncem týdne v Carmelu.

Golfový turnaj Deutsche Bank Championship série PGA Tour v Nortonu (par 71, dotace 8,5 mil. dolarů):