Rubriky:

Golf

Woods se po čtvrté operaci zad cítí nejlépe za poslední léta

25. května 2017 10:31 - New York

Americký golfista Tiger Woods se cítí po čtvrté operaci zad nejlépe za poslední léta. Bývalou světovou jedničku čeká ještě dlouhá rekonvalescence a několikaměsíční pauza, k profesionálnímu golfu se chce ale vrátit.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

Jednačtyřicetiletý Woods se v dubnu podrobil čtvrté operaci od jara 2014 a pochvaluje si, že se konečně zbavil bolesti. "Takhle dobře jsem se necítil už léta," uvedl vítěz 14 turnajů kategorie major na svém webu. "Můj operatér a lékař říkají, že operace byla úspěšná. Chodím a cvičím, vozím své děti do školy a ze školy. Dělám postupné kroky, nepospíchám," řekl Woods. Při zákroku mu lékaři odstranili poškozenou meziobratlovou ploténku a nyní se čeká na srůst obratlů.

Woods se vrátil ke golfu loni v prosinci po patnáctiměsíční pauze, ale nastoupil jen do tří turnajů a začátkem února odstoupil v Dubaji už po prvním kole. "Už jsem nemohl dál žít s bolestí. Měl jsem špatné i dobré dny, ale bolest tam byla stále, i když jsem třeba ležel," popsal Woods, proč se rozhodl podstoupit další operaci, po níž si ještě mnoho měsíců nezahraje.

"Nekoukám se příliš dopředu. Nebudu moci dělat kroutivé pohyb ještě dva a půl až tři měsíce. Soustředím se pouze na rehabilitaci a krátkodobé cíle," řekl Woods. "Ale jednoznačně prohlašuju, že chci zase hrát profesionální golf," dodal jeden z nelepších golfistů historie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf