Rubriky:

Golf

Golfista Matuš si vybojoval kartu na Challenge Tour

27. září 2017 18:42 - Adendorf

Golfista Stanislav Matuš si zajistil hrací kartu na Challenge Tour pro příští sezonu. Český hráč dnes skončil na děleném druhém místě v závěrečném turnaji německé série Pro Golf Tour v Adendorfu a v celkovém pořadí sezony mu šesté místo zaručuje právo startu na druhém nejvyšším evropském okruhu.

 

Radek Malina, Právo

"Golf ale nehraju, abych zůstal na Challenge Tour, to je mezikrok. Nejvyšší metou je PGA Tour, to je můj cíl. Cesta není nereálná, ale je dlouhá," řekl už před sezonou osmadvacetiletý Matuš, letos na Pro Golf Tour vítěz turnaje v St. Pöltenu.

Matušovi pomohl i Němec Nicolai von Dellingshausen. Kartu na Challenge Tour obvykle získává nejlepší pětice z Pro Golf Tour, ale von Dellingshausen se probojoval na Challenge Tour už v průběhu sezony a dokonce se tam už třikrát dostal do desítky, takže se do aktuálního pořadí Pro Golf Tour nezapočítával.

Matuš je druhým českým golfistou, který kartu s plným statutem na Challenge Tour vybojoval. Před ním to dokázal před pěti lety Marek Nový.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.