Bach ujistil šéfy misí, že olympiáda příští rok v Tokiu bude

12. října 2020 15:59 - Praha

Prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v dnešní videokonferenci ujistil šéfy misí, že jejich sportovci budou moci příští rok prožít olympijský sen. MOV společně s organizátory podle něj pracuje na takových opatřeních, aby bylo bezpečné olympijské hry uspořádat za jakéhokoli vývoje pandemie koronaviru.

 

twitter@BBCSport

Kvůli ní byl olympijský svátek odložen o rok. Situace se ale neuklidňuje, zejména v Evropě včetně Česka naopak šíření čínského viru nabírá znovu na obrátkách a přijímají se tvrdá opatření. MOV ale hodlá udělat maximum pro to, aby onemocnění covid-19 podruhé olympijský svátek nezmařilo.

"Chceme ujistit, že se koncentrujeme na vývoj souborů protikoronavirových opatření pro jakýkoli možný scénář," řekl Bach. MOV by měl různé plány na režim při olympijských hrách zveřejnit na přelomu listopadu a prosince.

Bach počítá se zahraničními diváky na OH v Tokiu

Situace je jiná, než byla při březnovém odložení olympijských her. Pandemie sice zdaleka neutichla a spolehlivá vakcína zatím neexistuje, ale velké sportovní akce se konají, byť ve specifickém režimu. Dohrály se zámořské profesionální soutěže NBA a NHL, uskutečnily se grandslamové tenisové turnaje US Open a Roland Garros, odjela se cyklistická Tour de France, byl dohrán minulý a zahájen nový ročník evropských fotbalových pohárů. Hrají se velké evropské fotbalové ligy i reprezentační zápasy.

Pokud se podaří v roce 2021 uspořádat olympiádu, bude jiná, než by byla letos. Pořadatelé musejí kvůli astronomickým vícenákladům způsobeným odložením OH šetřit, kde se dá.

ČTK

Časová osa: Koronavirus a sport

Filtr článků - Koronavirus a sport


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.